Horner: Sezonun ikinci yarısında Ferrari’yi geçmek istiyoruz

Christian Horner, öndeki ikili ile aradaki farkın çok büyük olduğunu kabul ederken, yaz arasından sonra Ferrari’den daha çok puan toplamak istediklerini söyledi.

Horner: Sezonun ikinci yarısında Ferrari’yi geçmek istiyoruz Formula1

Geride kalan 11 yarış sonrasında rakiplerinin 134 puan gerisinde kalan Milton Keynes merkezli takımın, Renault motorunun istenilen seviyede olmamasından dolayı rahatsız olduğu da biliniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Şampiyonadaki duruma baktığımızda aradaki puan farkının kapanmasının çok kolay olmadığını görüyoruz. Ferrari ve Mercedes bizden çok daha iyi bir ilk yarı geçirdi ve önde olmayı hak ettiler.

“Sezonun ikinci yarısındaki hedefimiz en azından Ferrari’den daha çok puan toplamak olacaktır. İyi bir şasimiz var. Renault’nun da motor konusunda iyileştirme yapması halinde çok daha güçlü olabileceğimize inanıyorum.

“Yine de Barcelona’daki testleri düşününce şimdi çok daha iyi bir yerde olduğumuzu düşünüyorum. Umarım bu tempomuzu arttırıp hedefimize ulaşabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.