Lowe: Stroll artık çok daha tecrübeli

Paddy Lowe, sezona çok kötü bir başlangıç yapan çaylak pilotun artık daha iyi durumda olduğunu ve kendisinden memnun olduklarını söyledi.

Lowe: Stroll artık çok daha tecrübeli Formula1

Sezon başında sürekli olaylara karışan ve damalı bayrağı görmekte zorlanan Kanadalı pilot, kendi evinde aldığı puanla çıkışa geçmiş ve bir sonraki yarışta ise podyuma çıkmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lowe şöyle konuştu.

“Stroll ilk günlerinde çok zorlandı, bunu kabul etmeliyiz. Artık ise bu baskıyla çok iyi başa çıkıyor ve bu performansını da arttırdı. Bundan sonraki süreçte daha iyi olacağına eminim.

“Podyuma çıktıktan sonra özgüveninin arttığını gördük. Artık pist üstünde kendine daha çok güveniyor ve sürüşündeki hatalar da azaldı. Takım olarak ona yardım etmeye devam edeceğiz.

“18 yaşındaki bir çocuktan çok daha fazlasını beklemek biraz haksızlık olur. Stroll çok çalışıyor ve takıma faydalı olmak için elinden geleni yapıyor. Onunla çalıştığımız için mutluyuz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.