Stroll: Sonuçlar paralı pilot olmadığımı gösteriyor

Lance Stroll Formula 1 macerasına güzel bir başlangıç yaptığını ve paralı pilot olmadığını kanıtladığını söyledi.

Stroll: Sonuçlar paralı pilot olmadığımı gösteriyor Formula1

Sezona çok kötü bir başlangıç yapan ve ilk yarışları bitirmekte zorlanan Kanadalı pilot, kendi evindeki yarışla birlikte çıkışa geçmiş ve formunu yükseltmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Stroll şöyle konuştu.

“Burada kimseye Formula 1’e nasıl girdiğimi söylemem gerektiğini düşünmüyorum. Zaten geçmişte yaptıklarım benim adıma her şeyi söylüyor.

“Formula 3’te tarihin en genç şampiyonu olarak buraya geldim ve bulunduğum yeri hak ettiğimi düşünüyorum. Çok çalıştım ve sonunda Formula 1 koltuğuna geçmeyi başardım.

“Burada da Bakü’deki yarışta podyuma çıkarak yine podyuma çıkan en genç çaylak pilot oldum. Yani hakkımda yapılan eleştirilerin çok daha doğru olduğunu düşünmüyorum. Formumu her yarışta arttırdım ve yaz arasına oldukça mutlu giriyorum. 

“Sezonun kalan bölümünde de elimden geleni yaparak takıma yardımcı olmaya çalışacağım. Umarım güzel sonuçlar almaya devam ederiz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.