Ocon: Perez’den daha çok çalıştım

Esteban Ocon sene başından bu yana takıma adaptasyonunu hızlandırmak için Sergio Perez’den daha fazla çalıştığını ve artık onunla performans olarak yakın olduklarını söyledi.

Ocon: Perez’den daha çok çalıştım Formula1

Geride kalan 11 yarışta 10 kez puan almayı başaran Fransız pilot, ilk tam sezonunda oldukça başarılı bir iş yapmayı sürdürüyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ocon şöyle konuştu.

“Sene başında çok fazla çalışmam gerekiyordu. Büyük bir takıma gelmiştim ve takım arkadaşım Sergio benden çok daha fazla tecrübeye sahipti. Onu yakalamak için sürekli fabrikadaydım.

“Sezon içinde maalesef çok sayıda temasımız oldu, ama bunlar orta sıralarda yarışan takımlar için oldukça normal. Bazılarında benim hatam biraz daha çoktu, bazılarında ise Sergio’nun. Yine de bunlar artık geride bıraktık ve takımın başarısı için elimizden geleni yapıyoruz.

“Takımla toplantılar yaptık ve artık yarışlarda daha dikkatli olmanın sözünü verdik. Yaz arasından sonra çok zevkli bir yarışa gideceğiz. Umarım Spa’da güzel bir sonuç alırız ve takım olarak güzel formumuzu sürdürebiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.