Vettel: Araçtaki zayıf yönlerimizi biliyoruz

Sebastian Vettel Ferrari'nin araçtaki zayıf yönlerini artık bildiğini ve bunları çözüp şampiyonada daha rekabetçi olabileceklerini söyledi.

Vettel: Araçtaki zayıf yönlerimizi biliyoruz Formula1

Pilotlar şampiyonasında Sebastian Vettel liderliğini Hamilton'ın 14 puan önünde sürmeye devam ederken, takımlarda ise Mercedes'in 39 puanlık üstünlüğü bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

"İlk yarıştan itibaren düşününce her pistte rekabetçi olabilecek bir araca sahip olduğumuzu görüyoruz.

"Tabii ki bazı yerlerde Mercedes'in bize karşı üstünlük kurduğu doğru,  ama genel olarak bakıldığında iki denk takımın mücadele ettiğine inanıyorum. 

"Bu durum pilottan pilota bile değişebiliyor. Herkesin sevdiği ve daha iyi performans gösterdiği pistler olabiliyor. Takım olarak yaz arasında araç üzerinde bazı eksik yönlerimizin neler olduğunu bulduk ve şimdi bunların üstüne gideceğiz. Şampiyonanın geri kalanı için en küçük değişiklikler bile çok büyük bir etki yaratabilir.

"Geçen seneye göre ne kadar büyük bir gelişme gösterdiğimiz ortada. Takımda çok tecrübeli çalışanlar var ve sene sonuna kadar daha iyi olmamız için herkes elinden geleni yapıyor."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.