Kvyat: Sabırlı olursak güzel sonuçlar gelecektir

Daniil Kvyat, sabırlı olmaları halinde takım olarak iyi sonuçlar alabileceklerine inandığını ve sezonun ikinci yarısını heyecanla beklediğini söyledi.

Kvyat: Sabırlı olursak güzel sonuçlar gelecektir Formula1

Rus pilot sene içinde yine çok sayıda olaya karışmış ve son olarak Franz Tost tarafından uyarılmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kvyat şöyle konuştu.

“Sezona çok iyi bir başlangıç yapmıştık, ama maalesef sonrasında tempomuz biraz düştü ve istediğim yerlerin gerisinde kaldık.

“Çok sayıda güzel hafta sonu geçirmiş olsak da bazılarında yaşadığımız sorunlardan dolayı bunları sonuç çeviremedik. Yine de sezonun geri kalanında hedeflerimize ulaşabilecek hıza sahibiz.

“Her şey kontrolümüz altında, sadece sakin olmalı ve yarışlarda fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bundan sonraki dönemde benim de biraz daha dikkatli olmam gerekiyor. Sezon içinde yarıştan men cezası almak istemiyorum.

“Spa’da rekabetçi olabiliriz, ama Monza uzun düzlüklerden dolayı zor geçektir. Sonra yine sevdiğim pistler var. Umarım her şey istediğimiz gibi gider.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.