di Resta: Tekrar yarışmayı isterim

Macaristan Gp’sinde kendisini iyi hissetmeyen Felipe Massa’nın yerine son dakika koltuğuna geçen di Resta, ilerleyen zamanlarda tekrar yarışmak istediğini dile getirdi.

di Resta: Tekrar yarışmayı isterim Formula1

Sıralama turlarında Lance Stroll’ün sadece 0.7 saniye gerisinde klan ve hiçbir hazırlık yapmadan yarışan Britanyalı pilot, herkes tarafından gösterdiği performanstan dolayı takdir edilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan di Resta şöyle konuştu.

“Açıkçası yarışmak benim için büyük bir sürpriz oldu. Hiçbir hazırlığım olmadan böyle bir yarışa çıkmak kolay bir şey değildi, ama iyi bir iş yaptığımı düşünüyorum.

“Kendi yeteneklerime güveniyordum, bu yüzden yarışta biraz daha rahat olmaya çalıştım. Çok eğlendiğimi söylemeliyim, umarım tekrar bu şansı yakalayabilirim.

“Başarılı olmamdaki bir diğer etken de takımın ben güvendiğini hissetmemdi. Bu büyük ailenin bir parçası olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bir kez daha elime böyle bir şans geçerse çok mutlu olurum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.