Hamilton: Mercedes'ten ayrıldığımda F1'i bırakırım

Lewis Hamilton takımından ayrılması durumunda başka bir yerde yarışmayı düşünmediğini ve sporu bırakabileceğini dile getirdi.

Hamilton: Mercedes'ten ayrıldığımda  F1'i bırakırım Formula1

Mercedes'e katıldığı zamandan bu yana iki kez dünya şampiyonu olmayı başaran İngiliz pilot sık sık çok mutlu olduğunu dile getirmişti. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

"Buradan başka bir takıma gitmek istesem bunu kolaylıkla yapabilirdim, ama niye yapayım ki? Zaten en büyük takımlardan biri içi yarışıyorum ve çok mutluyum.

"Şu an için zaten gridde Ferrari'den başka seçenek gözükmüyor. Tabii ki şu an konuşmak için erken, ama Mercedes'ten sadece sporu bıraktığımda ayrılırım diye düşünüyorum.

"Takımda her şey yolunda ve önümüzdeki yarışlar için oldukça umutluyuz. Hem takımlarda hem de pilotlarda şampiyonluk için çok iyi bir şansımız var ve savaşmaya devam edeceğiz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.