Hasegawa: Konsept değişimi beklenenden daha zor

Yusuke Hasegawa, motorda değişim yapmanın beklenildiği gibi kolay olmadığını ve bunun da kendilerini biraz zorladığını ifade etti.

Hasegawa: Konsept değişimi beklenenden daha zor Formula1

Sezona büyük dayanıklılık ve performans sorunu le başlayan Honda, ilk yarının sonlarına doğru bu formunu biraz geliştirse de hala bekledikleri yere gelemediler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hasegawa şöyle konuştu.

“Açıkçası yeni motorların konseptini düşünürsek, durumu biraz küçümsediğimizi itiraf etmeliyim.

“Yine de sonraki dönemlerde kendimi geliştirmeyi başardık ve artık motoru daha iyi anlayabiliyoruz. Dayanıklılık sorunlarını büyük oranda çözdük, ama hala performans olarak biraz gerideyiz. Bunu da düzeltirsek hedeflerimize ulaşabiliriz.

“Takımda çalışan çok kaliteli isimler var. Pist üstünde de en yetenekli genç pilotlardan olan Stoffel Vandoorne ve çifte dünya şampiyonu Fernando Alonso’ya sahibiz. Bence başarılı olmak için daha fazlasına ihtiyacımız yok.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.