Tost Sainz hakkındaki haberler sadece dedikodu

Franz Tost, sene başından bu yana sürekli hakkında haberler çıkan Carlos Sainz ile ilgili yazılanların sadece dedikodu olduğunu ifade etti.

Tost Sainz hakkındaki haberler sadece dedikodu Formula1

Son olarak Macaristan Gp’sinde Renault’da Palmer’ın yerine takıma getirileceği yazılan Carlos Sainz da hedefinin Red Bull’da yarışmak olduğunu söylemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tost şöyle konuştu.

“Bu dedikoduların nereden çıktığını bilmiyorum. Son olarak Sainz’ın bir takıma gittiği ve sezon ortasından itibaren orada yarışacağı falan yazılıyordu.

“Formula 1’de bunlar hep oluyor. İnsanlar bir yerden sonra sıkılmaya başlayınca bu tarz haberlerin sayısı da artıyor, ama Carlos bizimle kalmaya devam edecek.

“Sainz zaten Red Bull’un sözleşmeli pilot ve takımdan gönderilmek istenmediği sürece de başka bir takım adına yarışması mümkün değil. İnsanların artık onun hakkında haber yapmaktan vazgeçmesi gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.