Raikkonen: Şampiyonu küçük detaylar belirleyecek

Kimi Raikkonen, sene sonunda kimin şampiyon olacağını küçük detayların belirleyeceğini düşündüğünü ifade etti.

Raikkonen: Şampiyonu küçük detaylar belirleyecek Formula1

Pilotlarda Sebastian Vettel liderliğini sürdürürken, takımlar şampiyonasında ise lider durumda Mercedes bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Şampiyonlukta çok küçük detaylar belirleyici olacaktır. Hangi lastikleri seçtiğimiz ya da havanın kaç derece olduğu gibi şeyler bile büyük bir fark yaratabilir.

“Spa ile birlikte geri kalan yarışlarda neler olacağını göreceğiz. Burada Mercedes’in biraz daha avantajlı olduğunu düşünebiliriz. Macaristan’daki gibi bir sonuç almak için çok çalışmamız gerekiyor.

“Bu her takım için geçerli bir durum. Bazı pistler diğer takımlara uyarken, bazıları ise bize daha çok uyuyor. Uzun düzlüklerin olduğu pistlerde Mercedes daha avantajlı gözüküyor. Biz ise virajların çok olduğu yerlerde iyiyiz.

“Yine de hiçbir yarış öncesinde bu bizim yarışımız gibi şeyler söylememek gerekiyor. Motor sporlarında ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.