Hulkenberg: 5.’lik için güzel yarışlara ihtiyacımız var

Nico Hulkenberg Renault’nun hala takımlarda 5.olmak için iyi bir şansı olduğunu ve kalan yarışların sorunsuz olması halinde bunu başarabileceklerini söyledi.

Hulkenberg: 5.’lik için güzel yarışlara ihtiyacımız var Formula1

5.sıradaki Williams’ın 15 puan gerisinde bulunan Renault, Nico Hulkenberg ile 26 puan toplarken, Jolyon Palmer’dan hiç katkı alamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Bence 5.sırayı hala elde edebiliriz. Bunu başarmak tabii ki kolay olmayacaktır, ama geçireceğimiz güzel hafta sonlarıyla birlikte bunu elde edebiliriz.

“İlk yarıda aracın bunun için potansiyele sahip olduğunu gördük. Öndeki üç takımın 6 pilotu bir sorun olmadığı sürece sürekli oraya dolduracaktır. Kalan sıraların en üstünde yer aldığımız takdirde işler yoluna girebilir.

“Geride kalan 11 yarışta birkaç kez güzel puanlar alabileceğim yarışları boş geçmek zorunda kaldık. Dayanıklılık sorununu tamamen çözersek, istediğimiz puanları da alabileceğimizi düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.