Grosjean: Doğru araçla şampiyon olabilirim

Romain Grosjean altında doğru araç olduğunda şampiyon olabilecek yeteneklere sahip olduğunu ve bunu kanıtlamak istediğini söyledi.

Grosjean: Doğru araçla şampiyon olabilirim Formula1

Adı geçen senelerde Ferrari ile de anılan Fransız pilot Haas’ta yarışmaya devam etmiş ve orta sıralardaki mücadelesini sürdürmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu.

"Açıkça kendimi hala dünya şampiyonu olabilecek seviyede görüyorum. Aracı kullanımım ve geri bildirimlerim gayet iyi. Doğru araca sahip olursam bunu başarabilirim.

"Kazanmak istediğim için bazen yarışlarda biraz sinirlenebiliyorum. İçimde büyük bir enerji var ve bunu kazanmak için harcamanın vakti geldi. Umarım bu şansı yakalar ve şampiyonluk için mücadele edebilirim.

"Haas ile iki sezondur çok önemli işler yapıyoruz. Bu takımın ve sürecin parçası olmaktan ötürü oldukça mutluyum. Yeni takım olmamıza rağmen çok iyi işler yaptık. Sezonun ikinci yarısında da bubu sürdürmek istiyoruz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.