Abiteboul: Renault'nun potansiyeli yüksek

Cyril Abiteboul takımın gözükenden daha çok potansiyeli olduğunu ve bunu sezonun ikinci yarısında ortaya çıkaracaklarını söyledi.

Abiteboul: Renault'nun potansiyeli yüksek Formula1

Geride kalan 11 yarışta topladığı puanlarla takımlar şampiyonasında 8.sırada bulunan Fransız takımı hedef olarak 5.'liği zorlayacaklarını belirtmişti. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

"Hedeflerimizi takım içinde gayet net şekilde biliyoruz. Sadece sezonun ilk yarısında işler beklediğimizden biraz daha kötü gitti ve şanssızdık.

"İyi bir güncelleştirme paketiyle orta sıralarda güçlü bir konuma geçebiliriz. Bunu yapacak potansiyelimiz var. Motorla ilgili sorunları da çözersek daha rekabetçi olabiliriz. 

"Belçika Gp'si ile birlikte yeni bir sayfa açacağız ve araçta daha ortaya çıkmayı bekleyen büyük bir güç var. Bunu piste yansıtıp kalan yarışlar da mümkün olduğunca çok puan almak istiyoruz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.