Lowe: Sıralamada gözükenden daha hızlıyız

Paddy Lowe, takımlar şampiyonasında Toro Rosso’nun 2 puan önünde 5.olmalarının gerçek hızlarını yansıtmadığını belirtti.

Lowe: Sıralamada gözükenden daha hızlıyız Formula1

Geçen sene sezonun ilk yarısına Force India’nın önünde 4.sırada giren Williams, ikinci yarıyla birlikte Silverstone merkezli takımın hızına cevap verememiş ve geriye düşmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lowe şöyle konuştu.

“Sezonun ilk yarısından kesinlikle memnun değiliz. Aracımız puan tablosunda gözükenden çok daha hızlı, ama bunu ortaya çıkarmayı başaramadık.

“Farklı pist türlerinde değişik performanslar sergiledik. Bunu daha istikrarlı hale getirmeyi başarırsak, ikinci yarıda topladığımız puanlar da artacaktır.

“Belçika Gp’si öncesindeki en önemli amacımız araca istikrar kazandırmak olmalıdır. Bunu yapabilecek kapasitemiz var. Sadece biraz daha çok çalışıp, rakiplerimizin önüne geçmemiz gerekiyor.

“Sene sonuna kadar 4.’lüğü almaya yetecek kadar puan toplamamız mümkün. Bu yüzden pes etmeyi düşünmüyoruz. Son yarışa kadar elimizden geleni yapacağız.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.