Ocon Spa'da rekabetçi olmayı bekliyor

Esteban Ocon Formula 1 kariyerindeki ilk yarışına çıktığı Belçika Gp'sinde rekabetçi olacağına inandığını söyledi.

Ocon Spa'da rekabetçi olmayı bekliyor Formula1

Geride kalan 11 yarışın 10'unda puan alarak yeni sezona çok iyi bir başlangıç yapan genç pilot, haftasonundaki yarış öncesinde de iddialı. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ocon şöyle konuştu.

"Tatilde İspanya'nın güneyinde çok güzel vakit geçirdim. Kalan yarışlar öncesinde enerji depoladım ve mücadeleye hazırım. 

"Spa yarışmak için harika bir pist. Geçiş için çok sayıda imkan var ve bu da oldukça eğlenceli yarışların olmasına imkan sağlıyor. Burada olmayı seviyorum, umarım güzel de bir sonuç alıp takıma yardım edebilirim.

"İyi bir aracımız var. Rekabetçi olma konusunda sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Umarım herhangi bir şanssızlık yaşamayız ve öndekileri zorlayabiliriz.

"Çok hızlı geçilen sektörler var ve bir virajda çizgiyi kaçırmak önünüzdeki 3 4 virajda sizi zor durumda bırakabiliyor, bu yüzden çok dikkatli olmalıyız. Hava durumu da belirsiz olacağı için her türlü koşula kendimizi hazırlamalıyız."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.