Şampiyonluk yolunda sıra Çek Cumhuriyeti´nde

Castrol Ford Team Türkiye takımı, 2 ekibi ile 25-27 Ağustos tarihlerinde Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenecek Avrupa Ralli Şampiyonası 6’ncı yarışı olan Barum Czech Rally Zlin'de mücadele edecek.

Şampiyonluk yolunda sıra Çek Cumhuriyeti´nde Diğer Seriler

Castrol Ford Team Türkiye takımı, 2 ekibi ile 25-27 Ağustos tarihlerinde Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenecek Avrupa Ralli Şampiyonası 6’ncı yarışı olan Barum Czech Rally Zlin'de mücadele edecek. 

29 tanesi R5 olmak üzere 152 ekibin mücadele edeceği şampiyonanın en zorlu yarışlarından biri olan rallide, Castrol Ford Team Türkiye’yi Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi Fiesta R5 ile ve ise Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi Fiesta R2T ile temsil edecek.

25 Ağustos Cuma akşamı 16:00'da Zlin şehir merkezindeki seremonik startın ardından 21:30'da 9.51 kilometre uzunluğundaki seyirci özel etabı 3 tur olarak geçilecek.

26 Ağustos Cumartesi günü rallinin 1.ayağı sabah 08.00'de başlayıp 8 özel etap ardından 21:00'de servis alanında son bulurken, 2.ayak pazar sabah 07.30'da başlayarak 6 özel etap ardından 16:00'da Zlin şehir meydanındaki podyumda son bulacak.

Bu yarışa kadar kazandığı puanlarla Buğra Banaz-Burak Erdener ekibi, 2 çeker klasmanı ERC3 kategorisinde İngiliz rakibi Chris Ingram’ın 10 puan önünde şampiyonada lider durumda yer alıyor.

2017 sezonu ile birlikte hedefini Avrupa Ralli Takımlar Şampiyonası'na çeviren Castrol Ford Team Türkiye de, Opel Rallye Junior Team önünde 128 puan takımlar şampiyonasında lider durumda yer alıyor.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.