Alonso: Her yarış daha iyiye gidiyoruz

Fernando Alonso sezonun ikinci yarısı öncesinde işlerin iyi gittiğini ve her hafta sonunda performanslarının arttığını söyledi.

Alonso: Her yarış daha iyiye gidiyoruz Formula1

Yaz arasından önceki son yarış olan Macaristan Gp'sinde çok iyi bir iş yapan ve 6.olan İspanyol pilot, sezonun sonlarına doğru güzel sonuçların da artacağına inandığını dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

"Sezonun ilk yarısını düşünürsek büyük bir gelişme gösterdiğimizi söylemem gerekiyor. Her hafta sonunda daha iyiye gidiyoruz ve son yarışlara kadar iyi puanlar toplayabiliriz.

"Spa-Franchorchamps pisti karakteristik olarak bize çok uymuyor. Bu yüzden zor bir hafta sonu olmasını bekliyoruz, ama burada geçen seneki yarışı hatırlarsak her şeyin olabileceğini unutmamalıyız.

"Burada harika bir pist var. Muhtemelen griddeki çoğu pilotun favori yeridir. Özellikle Eau Rouge muhteşem bir bölüm. Sezon genelinde bu kadar güzel başka bir viraj olduğunu düşünmüyorum.

"Umarım güzel bir hafta sonu olur ve tekrar puan alabiliriz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.