Webber: Ricciardo F1’deki en güvenilir isim

Mark Webber vatandaşı Daniel Ricciardo’nun griddeki en güvenilir kişi olduğunu ve altında hangi araç olursa olsun harika bir iş çıkardığını söyledi.

Webber: Ricciardo F1’deki en güvenilir isim Formula1

Bu sezon Ferrari ve Mercedes pilotları dışında yarış kazanan tek isim olan Avustralyalı pilot, aldığı istikrarlı sonuçlarla dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Webber şöyle konuştu.

“Daniel özellikle Pazar günleri neler yapabileceğini çok kez insanlara göstermeyi başardı. Altında nasıl bir araç olursa olsun, ondan en fazla verimi çıkarabiliyor.

“Herkes sene başında yeni kurallarla birlikte Red Bull’dan daha iyi bir araç bekliyordu, ama bu şekilde olmadı. Seneye galibiyet mücadelesinin içinde olacaklarını düşünüyorum. Sürekli Renault’dan şikayet ediliyor, ama bu da bence çok doğru bir şey değil.

“Ricciardo şampiyon olabilecek kapasitede bir pilot. Onu altında daha rekabetçi bir araç varken izlemek isterim. Umarım seneye Red Bull da bu mücadeleye girer ve üç takımlı harika bir sezon izleyebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.