Bottas: Polede olacak kadar hızlı değildim

Valtteri Bottas Belçika Gp’si sıralama turlarında elinden geleni yaptığını, fakat ilk sırayı elde edebilecek hıza sahip olmadığını söyledi.

Bottas: Polede olacak kadar hızlı değildim Formula1

Son haklarda attığı turla 2.’liğe yükselen Fin pilot sonrasında Vettel’in derecesini geliştirmesiyle birlikte 3.’lüğe gerilemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Lewis’i elde ettiği pole pozisyonundan dolayı tebrik ederim. Michael Schumacher gibi bir efsane ile rekoru paylaşmak çok önemli bir şey.

“ Benim açımdan işler çok kolay değildi. Polede olabilecek hıza sahip değildim. Özellikle ikinci sektördeki hızlı virajlarda yol tutuşu kötüydü ve zaman kaybettim.

“Sıralama turlarının ardından verilerimizi kontrol ettik ve yarışa kadar aracı daha hazır hale getirmeye çalışacağız. Hızlı olduğumuzu biliyoruz, sadece bunu ortaya çıkarmak gerekiyor.

“Ferrariler bizim için tehdit olacaktır. Güzel bir start ile Sebastian’ı geçebilirsem yarış daha iyi olabilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.