Türk Ekipler Sliven´den başarıyla döndü

Sliven Rallisi’ni Toksport WRT adına Ford Fiesta R5 ile mücadele eden Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ekibi genel klasman ikincisi olarak tamamladı.

Türk Ekipler Sliven´den başarıyla döndü

2017 Balkan Ralli Kupası 5. yarışı Sliven Rallisi’ni Toksport WRT adına Ford Fiesta R5 ile  mücadele eden Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ekibi genel klasman ikincisi olarak tamamladı.

Bulgaristan adına yarışan Gürcü ekip Plamen Staykov - David Kvaratshelia birinciliği ile sonuçlanan rallide, üçüncülüğün sahibi ise Romanya'dan Dan Girtofan - Tudor Marza oldu.

01-03 Eylül tarihlerinde Bulgaristan'da düzenlenen ve 4 Türk ekibin katıldığı rallide, Neo Motorspor adına Mitsubishi Lancer Evo IX ile yarışan Adil Küçüksarı-Kerim Tar finişe ERT2 üçüncüsü olarak ulaşırken, Hyundai Racing adına Hyundai i20 Coupe ile Eren Burkay-Bora Arabacı ekibi ilk Avrupa deneyimini ERT3 ücüncüsü olarak tamamladı...

Toksport WRT adına Mitsubishi Lancer Evo IX ile ERT2 sınıfında mücadele eden Menderes Okur-Ufuk Uluocak ise mekanik arıza nedeniyle finişe ulaşamadı. 

2017 Balkan Ralli Kupası 22-24 Eylül tarihlerinde Sırbistan Rallisi ile devam edecek ve 20-22 Ekim tarihlerindeki Marmaris Rallisi ile son bulacak.

Avrupa Ralli Kupası finali ise 17-18 Kasım'da Portekiz'de gerçekleştirilecek.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,