Boullier: 2018 çalışmalarının iki hafta gerisindeyiz

Eric Boullier, takımın 2018 aracı çalışmalarında takvimin 2 hafta gerisinde olduğunu ve bu farkı kapatacaklarını söyledi.

Boullier: 2018 çalışmalarının iki hafta gerisindeyiz Formula1

Cuma günü Honda ile olan sözleşmesini fes ettiğini açıklayan Woking merkezli takım, 2018’den itibaren Renault motoru ile yarışmaya başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Boullier şöyle konuştu.

“Tabii ki farklı bir motora geçmek, çok sayıda zorluğu da beraberinde getiriyor, ama bunlar altından kalkamayacağımız şeyler değil.

“2018 aracıyla ilgili belirlediğimiz takvimin de gerisindeyiz, ama mühendislerimize bu konuda güveniyoruz ve kısa sürede istediğimiz yere geleceğimizden eminiz.

“Bu sadece iş yükünün artması anlamına gelecek. Bunun dışında performans olarak bir şeylerin kötü etkileneceğini düşünmüyorum.

“Son birkaç sezon bizim için çok kolay geçmedi, ama hala işleri tersine çevirebilecek yeteneklere sahibiz. 2018 ile birlikte büyük bir atılım yapmayı hedefliyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.