Jos Verstappen: Vettel şampiyonluk için yarıştığı için ceza almadı

Max Verstappen’in babası Jos, Singapur Gp’sinde yaşanan olayların ardından Vettel’in ceza almamasının şampiyonluk yarışında olmasından kaynaklandığını söyledi.

Jos Verstappen: Vettel şampiyonluk için yarıştığı için ceza almadı Formula1

Hollandalı pilot iki Ferrari’nin arasında sıkışmış ve sonrasında Raikkonen ile temas edip başlayan olaylar zincirinde Alonso ve Vettel’in de yarış dışı kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Jos Verstappen şöyle konuştu.

“Yaşanan olayların ardından herhangi bir ceza çıkmaması bence çok saçma.

“Sebastian açık şekilde Verstappen’i sıkıştırdı ve bunun sonucunda da büyük bir kaza meydana geldi. Açıkçası Ferrari pilotunun bu olaydan ceza almadan kurtulmasının sadece belli politikalardan kaynaklandığını düşünüyorum.

“Eğer Vettel şampiyonluk yarışında olmasaydı kesinlikle ceza alırdı, ama komiserler bu olayı daha farklı değerlendirmek istedi.

“Orada verilebilecek bir ceza şampiyonayı bitirirdi ve bu yüzden böyle bir karar alındı. Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.