Wolff: Bottas 2.pilot değil

Toto Wolff Valtteri Bottas’ın 2.pilot olmadığını ve yarışlarda iki pilotunun da eşit şansa sahip olacağını söyledi.

Wolff: Bottas 2.pilot değil Formula1

Bitime 6 yarış kala takım arkadaşının 51 puan gerisinde olan Fin pilot için son olarak Niki Lauda, artık takımdaki işlerin değişmesi gerektiğini ve Hamilton’ın öncelikli olmasını istediğini söylemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Şampiyonadaki duruma baktığımızda Lewis’in şampiyon olma ihtimalinin Bottas’a göre biraz daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

“Her yarış öncesinde mevcut durumu analiz ediyoruz. Hamilton 3 yarış üst üste kazanarak önemli bir avantaj elde etti ve bunu görmezden gelemeyiz. Yine de bir pilotumuza bilerek yerini diğerine bırakmasını söylemeye de hazır değiliz.

“Şu an için bir pilotumuza 1 numara demek diğerinin motivasyonunu düşürebilir. Bu yüzden bu tarz kalıplardan kaçınmaya çalışacağız.

“Elimizden geldiğince iyi şekilde çalışıp kalan 6 yarışı da kazanmak istiyoruz. İki pilotumuza da güveniyoruz ve pist üstünde doğru şeyi yapacaklarından eminiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.