Grosjean: Sezonu en zor yarışı olacak

Romain Grosjean yüksek sıcaklık ve nemden dolayı hafta sonunda yapılacak olan Malezya Gp’sinin çok zor geçmesini beklediğini söyledi.

Grosjean: Sezonu en zor yarışı olacak Formula1

Uzun düzlüklerde serinlemek için şansları olacağını da ekleyen Fransız pilot, takım olarak güzel bir sonuç almak istediklerini belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu.

“Bana göre sezonun en zorlu yarışına doğru gidiyoruz. Singapur da çok sıcak oluyordu, fakat orada pist genel olarak yavaş olduğu için bunu Malezya’daki kadar hissetmiyoruz.

“Fiziksel anlamda zorlu bir yarışta her zaman sakin kalmak gerekiyor. Bu bir bayırı çıkarken birisiyle konuşmak gibi bir şey, sizi fazlasıyla yorabiliyor.

“Yine de uzun düzlüklerde serinlemek için güzel bir şansımız oluyor ve bu yüzden çok endişeli değilim. Her şeyimizi verip güzel bir sonuç almamız gerekiyor.

“Hala Renault’nun önüne geçebiliriz ve Malezya’da bütün gücümüzle saldıracağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.