Malezya’da günün pilotu Vettel

Malezya Gp’sine son sıradan başlayan Sebastian Vettel, harika bir yükselişle birlikte damalı bayrağı 4.sırada geçti ve günün pilotu seçildi.

Malezya’da günün pilotu Vettel Formula1

3.antremanlarda yaşadığı sorundan dolayı motor değiştirmek zorunda kalan Alman pilot, sıralama turlarında da ortaya çıkan turbo sorunundan dolayı piste çıkamamış ve yarışa son sıradan başlamak zorunda kalmıştı.

İyi bir start alan ve kısa süre içinde ilk 10’a girmeyi başaran Vettel, sonraki bölümde de temposunu koruyarak 4.sıraya kadar yükseldi.

Bitime kısa süre kala Daniel Ricciardo’ya start düzlüğünde atak yapan Ferrari pilotu bundan başarılı olamadı ve sonrasında hararet sorunu yaşamamak için yavaşlayınca tekrar yapacak kadar yaklaşamadı ve kazanmayı beklediği bu pistte 12 puanla ayrılmış oldu.

Malezya Gp’si tarihindeki en büyük yükselişe imza atan Alman pilot çok hızlı olduğu hafta sonunda bir kez daha günün pilotu seçilmeyi başardı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.