Raikkonen: Böyle şeyler olabiliyor

Kimi Raikkonen start alamadığı Malezya Gp’si ile ilgili suçlanacak kimse olmadığını ve bazen böyle şeylerin olabildiğini söyledi.

Raikkonen: Böyle şeyler olabiliyor Formula1

Dünkü sıralama turlarında çok iyi bir iş yapan ve 2.sırayı elde eden Fin pilot, bu sabah yaşadığı turbo sorunundan dolayı yarışa başlayamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Açıkçası yanlış bir şey yapmadık. Araç Cuma günü ve dün oldukça iyiydi ve bir anda anlamadığımız şekilde sorun ortaya çıkı. Neler olduğunu bilmiyoruz.

“Kimseyi suçlamamız gerekmiyor. Motor sporlarında bu tarz şeylerin olduğunu biliyoruz ve bugün de bizim için o anlardan biriydi. Tabii ki bu kadar hızlı olduğumuz bir pistte bunu yaşamak hoş olmadı.

“Bizim için iyi bir hafta sonu değildi. Dün Sebastian’ın aracı ve bugün de benim ki sorun çıkardı. Yine de önümüze bakıp diğer yarışlarda güzel bir iş yapmak için çalışmaya başlamalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.