Verstappen: Araç çok iyiydi

Malezya Gp’sinin galibi Max Verstappen, aracın bugün çok iyi bir performans sergilediğini ve tekrar kazandığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Verstappen: Araç çok iyiydi Formula1

Sıralama turlarında 3.sıranın sahibi olan Hollandalı pilot, Raikkonen’in yarışa başlayamaması ile birlikte 2.sıraya çıktı ve pist üstünde Hamilton’a güzel bir atak yaparak yarışı kazanmayı başardı.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Cuma gününden bu yana çok iyi bir hızımız olduğunu biliyorduk ve araç da bugün harika bir iş çıkartarak benim için galibiyeti daha kolay hale getirdi.

“Startın ardından Lewis’in yol tutuş sorunu yaşadığını gördüm ve en kısa sürede atak yapmam gerektiğini biliyordum. Kazanmak için iyi bir şansım vardı ve ben de bunu düşünerek atağımı yaptım.

“Benim adıma böylesine zorlu geçen bir sezonda kazanmak harikaydı. Bu zaferin kesinlikle doğru zamanda geldiğine inanıyorum. Umarım bundan sonraki yarışlarda da bu formumuzu sürdürebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.