Vandoorne: Kariyerimin en iyi performansıydı

Malezya Gp’sinde kariyerinin en iyi sıralama turu ve yarış sonucunu elde eden Stoffel Vandoorne, daha önce bu kadar iyi bir performans sergilemediğini söyledi.

Vandoorne: Kariyerimin en iyi performansıydı Formula1

Yarışa 7.sıradan başlayan Belçikalı pilot, Raikkonen’in start almamasının yanında Perez’i de geçip 5.sıraya kadar yükselse de damalı bayrağı 7.sırada geçti.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Vandoorne şöyle konuştu.

“Şunu kesinlikle söyleyebilirim ki kariyerimde bundan daha iyi bir iş sürüş yaptığım bir yarışı hatırlamıyorum.

“Böyle bir pistte tüm hafta sonu boyunca rekabetçi olup yarışı da 7.sırada bitirmek kesinlikle inanılmazdı. Zor bir yarış olacağını biliyorduk, ama muhteşem bir iş yaptık. Takımdaki herkese teşekkür ederim.

“Harika bir start aldım, ama sonrasında Force India ve Williamsları arkada tutmanın zor olacağını biliyordum. Perez ile çok sıkı bir savaşa girdik ve sonunda sıramı kaybettim. Yine de sonrasında araç çok iyiydi ve burada kalmayı başardım.

“Lance ile arayı sürekli kontrol altında tutarak takıma güzel puanlar getirmeyi başardım. Her yarış biraz daha gelişerek sezonun en iyi yerde bitirmeye çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.