Alonso: İlk turdaki karmaşa her şeyi bitirdi

Yarışa 10.sıradan başlayan Fernando Alonso ilk turda Ocon ile Massa’nın temasının kendisine sıra kaybettirdiğini ve sonrasında bunları telafi edemediğini söyledi.

Alonso: İlk turdaki karmaşa her şeyi bitirdi Formula1

Damalı bayrağı 11.sırada gören İspanyol pilot, aracın iyi bir performansı olmasına rağmen puan alamadığını için üzgün olduğunu da ekledi.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Çok daha iyi yarış hafta sonlarımız olduğunu düşünüyorum. Maalesef bugün gerekli hıza sahip olmamıza rağmen puan alamadım.

“İkinci virajda Ocon ve Felipe temas etti. Bu olaydan muhtemelen en kötü ben etkilendim. İkisinin arasında kaldım ve yavaşlayarak sıra kaybettim.

“Ardından sürekli ortadaki yavaş grupta takılı kaldım. Bugün onlardan daha hızlı olmamıza rağmen atak yapamayınca bu sonuç da kaçınılmaz oldu.

“Umarım Japonya’da böyle bir performans sergilemeye devam ederiz ve burada kaybettiğim puanları orada telafi edebilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.