Wolff: Kötü bir hafta sonu geçirdik

Toto Wolff Ferrari ile arayı açmalarına rağmen bu hafta sonunda rakiplerine göre hız kaybettiklerini ve bundan dolayı mutlu olmadığını söyledi.

Wolff: Kötü bir hafta sonu geçirdik Formula1

Yarışa pole pozisyonundan başlayan Lewis Hamilton Verstappen’in temposundan uzak kalıp yarışı 2.sırada noktalarken, Bottas ise Vettel’in de gerisinde 5.olabildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Açıkçası hiç mutlu değilim. Sadece Ferrari’den daha çok puan aldığımız için iyi hissedemeyiz. Bu hafta sonunda en hızlı 3.araçtık ve bu büyük bir sorun.

“Ferrari’den yarım saniye daha yavaştık ve eğer Max bütün yarışı aynı tempoda götürseydi muhtemelen onun da bir o kadar gerisinde kalmış olacaktık.

“Lastiklerde büyük bir sıkıntımız vardı ve bunun nedenini bulmamız gerekiyor. Singapur’da kötü olmayı bekleyip harika bir iş yaparken burada durumun tersine dönmesi kabul edilebilir gibi değil.

“Suzuka’nın bize daha çok uyan bir pist olduğunu düşünüyorum. Orada muhtemelen daha hızlı olacağız. Yine de oraya gitmeden Malezya’da olan her şeyi değerlendirmemiz lazım. Böyle bir yarışı daha telafi edemeyiz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.