Bottas: Japonya’ya kadar anlamamız gereken çok şey var

Valtteri Bottas, kötü geçen Malezya Gp’sinin ardından bir sonraki yarışa kadar birçok şeyin üstünden geçmeleri gerektiğini söyledi.

Bottas: Japonya’ya kadar anlamamız gereken çok şey var Formula1

Yarışa 5.sıradan başlayan Fin pilot, Kimi Raikkonen’in start almadığı yarışta iyi bir start ile 3.’lüğe yükselmesine rağmen sırasını koruyamadı ve son sıradan başlayan Vettel’e de geçilerek yarışı 5.sırada noktaladı.

Yarışın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Bugün benim için çok zor geçti. Rekabetçi olmak için elimden geleni yaptım, ama bu iyi bir sonuç almak için yeterli olmadı.

“Çok iyi bir start alıp yükseldim, ama sonrasında aracı piste tutmak neredeyse imkansızdı ve adeta yarış içinde bunun için savaşıyordum. Maalesef sonunda işler istediğimiz gibi gitmedi.

“Lastik ısısını bir türlü kontrol altına alamadım ve bunun nedenini Japonya’ya kadar öğrenmemizi gerekiyor. Araç beklediğimiz gibi değildi.

“Bu yarışı iyi analiz edip haftaya daha güçlü bir sonuç almak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.