Perez: Bir ara yarışı bırakmayı düşündüm

Sergio Perez rahatsızlığından dolayı aracı sürmekte çok zorlandığını ve bir ara sırf bu yüzden yarıştan çekilmeyi düşündüğünü söyledi.

Perez: Bir ara yarışı bırakmayı düşündüm Formula1

Geri kalanların en iyisi olmayı başaran ve damalı bayrağı 6.sırada geçen Meksikalı pilot, kariyerinin en zorlu yarışlarından biri olduğunu da ekledi.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Muhtemelen kariyerimdeki en zorlu yarışı geride bıraktım. Yarıştan çekilmeyi düşündüğüm anlar bile oldu.

“Özellikle doktorlara çok teşekkür ederim. beni bu yarışa hazır etmeleri çok önemliydi ve onlarda da işlerini en iyi şekilde yaparak bu sonucu almamda yardımcı oldular.

“İyi bir start almama rağmen Stoffel’e geçildim, ama neyse ki sonrasında onu geride bırakmayı başardık ve rahat şekilde damalı bayrağı gördüm.

“Takıma güzel sonuçlar kazandırdığım için çok mutluyum. Japonya Gp’sine kadar sağlığıma iyice kavuşup orada da iyi bir sonuç almaya çalışacağım.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.