Arrivabene: Ne kadar rekabetçi olduğumuzu görmüş olduk

Maurizio Arrivabene, bir kez daha kazanabilecekleri bir yarışta hayal kırıklığı ile ayrıldıklarını, ama her şeye rağmen aracın temposundan memnun olduğunu söyledi.

Arrivabene: Ne kadar rekabetçi olduğumuzu görmüş olduk Formula1

Kimi Raikkonen sıralama turlarında 2.sırayı elde etse de yarış öncesinde çıkan turbo sorunundan dolayı start alamamış, son sıradan başlayan Vettel ise harika bir yükselişle 4.olabilmişti.

Yarışla ilgili açıklamalarda bulunan Arrivabene şöyle konuştu.

“Bütün hafta sonu boyunca çok rekabetçi bir aracımız vardı ve kazanamadan buradan ayrıldığımız için üzgünüm. Sezonun en talihsiz hafta sonlarından birisini daha yaşadık.

“Seb son sıradan start almasına rağmen 4.olmayı başardı, ama ne yazık ki Kimi’nin aracındaki sorun belki de bize yarış galibiyetine mal oldu.

“Takım olarak hala ümidimizi kaybetmedik ve daha alınacak çok puan var. Bu yüzden herkes tüm gücüyle çalışmaya devam edecek.

“İstediğimiz yerde olduğumuzu söyleyemem, ama kesinlikle şampiyona daha bitmedi ve Japonya’da daha güçlü şekilde döneceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.