Alonso: Vettel sürekli bayraklardan şikayet ediyor

Fernando Alonso yarış içinde kendisine bayraklara uymadığı için tepki gösteren Sebastian Vettel’in bunu sürekli yaptığını ve çok ciddiye almadığını söyledi.

Alonso: Vettel sürekli bayraklardan şikayet ediyor Formula1

Podyum mücadelesi veren Ferrari pilotu, Ricciardo’ya yaklaştığı sırada Alonso’ya tur bindirmekte zorlanmış ve vakit kaybetmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Sebastian’ı sene içinde birçok kez mavi bayraklardan şikayet ederken duyuyoruz. Bu onun için yeni bir şey değil, bu yüzden açıkçası çok ciddiye almıyorum.

“Ben araçtayken yanlış bir şey yaptığımı düşünmedim. Normal şekilde müsait olan ilk yerde ona yol verdim. Pistin ortasında durup bunu yapamazdım.

“Bizim için genel olarak güzel bir hafta sonuydu, ama puan alamadığım için üzgünüm. Takım iyi bir iş yaptı ve Stoffel de güzel puanlar elde etti. Onu da tebrik ederim.

“Umarım Japonya’da güzel bir sonuçla geri dönebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.