Aksoy Avrupa´da tecrübe kazanıyor

Alp Hasan Aksoy, 01 Ekim Pazar günü Slovakya Karting Şampiyonası 5. ayak yarışında start aldı.

Aksoy Avrupa´da tecrübe kazanıyor Diğer Seriler

Bu sezon Türkiye Karting Şampiyonası mini kategoride yarışmaya başlayan ve en küçük sporcumuz olan Alp Hasan Aksoy, 01 Ekim Pazar günü Slovakya Karting Şampiyonası 5. ayak yarışında start aldı.

7 yaşındaki Aksoy, micro max kategorisinde 18 pilot arasında en küçük yarışmacı olmasına rağmen hızlı stiliyle rakiplerinin ve yarış otoritelerinin dikkatini çekmeyi başarsı..

Sıralama turlarını 9. tamamlayan ve yarış genelinde 8. sırayı elde eden küçük sporcu, 2018 sezonunda Türkiye Karting Şampiyonası yanı sıra Avrupa'daki serileri takipe ederek tecrübesini arttırmayı hedefliyor.

Kaynak : TOSFED

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.