Avrupa şampiyonluğuna bir adım kaldı

Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası'nda tarih yazmaya hazırlanıyor.

Avrupa şampiyonluğuna bir adım kaldı Diğer Seriler

Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası'nda tarih yazmaya hazırlanıyor.

Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) tarafından düzenlenen ve 4'ü toprak 4'ü asfalt olmak üzere 8 yarıştan oluşan Avrupa Ralli Şampiyonası'nda, Türkiye'yi temsil eden Castrol Ford Team Türkiye, sırasıyla Azorlar Rallisi (Portekiz / 30 Mart-1 Nisan), Kanarya Adaları Rallisi (İspanya / 4-6 Mayıs), Seajets Akropolis Rallisi (Yunanistan / 2-4 Haziran), Kıbrıs Rallisi (Kıbrıs Rum Kesimi / 16-18 Haziran), Rzeszow Rallisi (Polonya / 3-5 Ağustos), Barum Çek Zlin Rallisi (Çekya / 25-27 Ağustos) ve Roma Rallisi'nin (İtalya / 15-17 Eylül) ardından takımlar klasmanında lider konumda bulunuyor.

Murat Bostancı-Onur Vatansever, Buğra Banaz-Burak Erdener ve Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı olmak üzere Ford Fiesta R2T ile yarışacak 3 ekipten oluşan takım, Letonya'daki Liepaja Rallisi ile tamamlanacak şampiyonada, liderliği koruyarak takımlardaki ilk Avrupa ralli şampiyonluğunu elde etmeyi hedefliyor.

7 yarış sonunda şampiyonada 153 puanla lider durumda bulunan takım, 06-08 Ekim tarihlerinde Letonya'da gerçekleşecek Liepaja Rallisi sonunda liderliğini koruması halinde Türkiye'ye rallide, takımlardaki ilk Avrupa şampiyonluğunu getirecek.

Şampiyonanın son etabı olan Liepaja Rallisi öncesi ilk 5 takım ve puanları şöyle:

1.Castrol Ford Team Türkiye - Türkiye 153

2. ACCR Czech Team - Çekya 136

3. Opel Junior Team - Almanya 122

4.Lotos Rally Team - Polonya 104

5. Gemini Clinic Rally Team - Fransa 64

Kaynak : TOSFED

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

 

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.