Vettel’in vites kutusunda sorun yok

Ferrari takımından yapılan açıklamada, Malezya Gp’sinde sert bir darbe alan Vettel’in vites kutusunun sağlam olduğu belirtildi.

Vettel’in vites kutusunda sorun yok Formula1

Yarışın ardından araçlar pite dönerken Lance Stroll Alman pilotu görmemiş ve sert bir temas ile aracın büyük bir hasar görmesine neden olmuştu.

Olayın ardından vites kutusu Maranello’ya gönderilerek hemen inceleme yapıldı ve son olarak da bir sonraki Japonya Gp’si için hazır olduğunu açıklandı.

Şampiyonada kazanabileceği iki yarışta da üst üste sorun yaşayan İtalya takımı, Singapur’da ilk turda iki pilotunun karıştığı kaza sonucu puan alamazken, Malezya’da ise sadece Vettel ile son sıradan başlayarak 4.olabilmişti.

Bitime 5 yarış kala Lewis Hamilton’ın 34 puan gerisinde olan Sebastian Vettel, kalan yarışlarda elinden gelen her şeyle savaşacağını ifade etmişti.

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.