Hulkenberg: 2017 araçlarıyla Suzuka’da yarışmak güzel olacaktır

Nico Hulkenberg, değişen kuralların ardından hızlı virajlarda geçen yıllara göre çok daha iyi bir tutuşla giden araçlarla Japonya Gp’sinde yarışmanın çok keyifli olabileceğini söyledi.

Hulkenberg: 2017 araçlarıyla Suzuka’da yarışmak güzel olacaktır Formula1

Son Malezya Gp’sinde istediği sonucu alamaya ve yarışa son turlarda veda etmek zorunda kalan Alman pilot, sevdiği Suzuka pistinde iyi bir sonuç almak istediğini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Japonya çok özel bir yer ve burada yarışmayı seviyorum.

“Harika bir taraftar grubu var ve bizi her koşulda çok iyi destekliyorlar. Ülke olarak da çok büyük bir kültüre sahipler ve burada bol bol değişik yerleri gezme imkanımız oluyor.

“Burada sürekli istikrarlı ve başarılı sonuçlar alıyorum ve bu sezonda da bunu tekrarlamaya çalışacağım. Umarım bu güzel seriyi devam ettirebilirim.

“Çok sayıda hızlı viraj var ve 2017 araçlarıyla burada sürüş yapmak çok eğlenceli olacaktır. Televizyonda görüldüğünden çok daha inişli çıkışlı bir pist ve Suzuka’da tekrar piste çıkmak için sabırsızlanıyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.