Gasly: Sezonu F1’de tamamlamak istiyorum

Pierre Gasly kalan yarışlarda koltuğunu bırakmak istemediğini ve bunun için pist üstünde elinden geleni yapacağını söyledi.

Gasly: Sezonu F1’de tamamlamak istiyorum Formula1

Daniil Kvyat’ın yerine Malezya Gp’sinde araca geçen Fransız pilotun iki yarış sonra tekrar kendi serisine döneceği konuşulurken henüz Red Bull’dan konuyla ilgili kesin bir karar verilmemişti.

Geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunan Gasly şöyle konuştu.

“Kalan yarışların tamamında gridde yer almak istiyorum. Bu benim tecrübe kazanmam ve gelişimimi tamamlamam açısından çok önemli olacaktır.

“2018 ile ilgili henüz bir görüşmemiz olmadı. Tabii ki takım benim bu konudaki fikirlerimi biliyor. Önüme şu an bir kağıt konulsa hemen imzalamaya hazırım, ama biraz daha beklemem gerektiğini farkındayım.

“Şu an için bana verilen şansı iyi kullanmaya odaklanmalıyım. Japonya iyi bildiğim bir yer ve burada güzel bir sonuç almak istiyorum. Umarım sorunsuz bir hafta sonuyla birlikte burada puanla ayrılabilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.