Alonso son yarışlardaki şanssızlığını kırmak istiyor

Son yarışlarda istediği sonuçları almakta zorlanan Fernando Alonso daha önce iki kez kazandığı Japonya Gp’si ile birlikte işleri yoluna koymak istiyor.

Alonso son yarışlardaki şanssızlığını kırmak istiyor Formula1

Belçika ve İtalya’da damalı bayrağı göremeyen çifte dünya şampiyonu Singapur’da da muhtemelen ikinci götüreceği yarışta şanssız bir temas sonrası yolda kalmıştı.

Malezya Gp’sinde de 11.olarak pilotlar şampiyonasında takım arkadaşı Vandoorne’un gerisine düşen Alonso şöyle konuştu.

“Son yarışlar benim için oldukça zorluydu ve ne yazık ki puan alamadım.

“Mühendislerimle bol bol vakit geçirerek işleri yoluna koymaya çalışıyoruz. Umarım Japonya Gp’si ile buna bir başlangıç yapabiliriz.

“Araçta kesinlikle iyi bir potansiyel var. Zaten bunu Stoffel’in sonuçlarından da görebiliyoruz, ama yaşadığım şanssızlıklar daha çok puan almamıza engel oldu.

“Japonya bir bakıma evimizde yarışmak gibi olacak ve bu yüzden çok iyi şekilde hazırlanmalıyız. Bizi desteklemeye gelen seyircilere güzel bir şov sunup iyi puanlar almak istiyoruz.

“Pistin karakteristiğinden dolayı gerçek bir test olduğunu düşünüyorum. Her pilotun kendisini göstermek için iyi bir şansı olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.