Wolff: Önceliğimiz Bottas’ın formuna kavuşmasını sağlamak

Mercedes patronu Toto Wolff, yaz arasından sonra performansında büyük bir düşüş olan Valtteri Bottas’ın formunu tekrar yükselmek istediklerini söyledi.

Wolff: Önceliğimiz Bottas’ın formuna kavuşmasını sağlamak Formula1

Takım olarak Fin pilotun performansının düşüşünden endişe duyduklarını belirten Mercedes patronu, Bottas’a yardım etmek için ellerinden geleni yapacaklarını da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Evet, Bottas’ın son yarışlardaki performansı iyi değil ve bunu konu bizi endişelendiriyor. Takımdaki herkes onun daha iyi olabileceğini biliyor ve elinden geleni yapmaya hazır.

“Valtteri Lewis’e göre araç içinde daha çok sorun yaşadı ve bunların nedenlerini bulup bir an önce çözmek istiyoruz. Şampiyonluk yarışında Bottas çok kritik bir rol oynayacak ve mümkün olduğunca iyi bir formda olmasını sağlamalıyız.

“Yaz arasından önce neler yapabileceğini bize çok iyi şekilde göstermişti ve bu yüzden onun yeteneklerinden şüphe etmiyoruz. Aracımız bu sene lastiklerle ilgili çok sorun yaşadı ve belki de Valtteri’nin problemleri bundan kaynaklanıyor.

“Neler olacağını ilerleyen yarışlarda göreceğiz. Bottas çok değerli bir pilot ve iyi bir iş yapacağından eminiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.