Alonso: Vandoorne benden daha iyi bir iş yaptı

Fernando Alonso, Malezya Gp’sinde 7.olan Stoffel Vandoorne’un kendisinden daha iyi biri ş yaptığını ve genç pilotu takdir ettiğini söyledi.

Alonso: Vandoorne benden daha iyi bir iş yaptı Formula1

Son yarışlarda puan almakta zorlanan İspanyol pilot, yarışı dahi bitirmekte sorun yaşarken, takım arkadaşı Vandoorne ise daha iyi bir ritim yakalamış durumda.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Stoffel geride kalan son birkaç yarışta benden daha iyi bir iş yaptı ve bu sonuçları hak etti.

“Araçtan daha fazlasını çıkartmayı başardığı için özellikle Malezya’da ne kadar hızlı olduğunu gördük. İyi bir aracımız var ve bundan en iyi şekilde yararlanmalıyız.

“Malezya’daki yarışın ardından Japonya’ya biraz daha olumlu gideceğiz. Kendi evimizde bizi desteklemeye gelen taraftarlara güzel bir hediye vermek istiyoruz.

“Japonya’yı seviyorum. Sırtımda da samuray dövmesi var. Burası kesinlikle harika bir ülke ve önemli bir kültüre sahipler.

“Kış döneminden bu yana çok iyi bir gelişim gösterdik, ama hala istediğimiz yerde değiliz. Yine de bu çabada katkısı olan herkese teşekkür ederim. Umarım kalan yarışlarda da iyi olmaya devam edebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.