Mass: Vettel’in 2017 şansı çok az

Eski Formula 1 pilotu Jochen Mass, son iki yarışta önemli puanlar kaybeden Sebastian Vettel’in şampiyonluk şansının çok azaldığını söyledi.

Mass: Vettel’in 2017 şansı çok az Formula1

Malezya Gp’sinin ardından Hamilton ile aradaki farkın 34 puana çıkmasına engel olamayan Alman pilot, kalan 5 yarışta bu farkı eritmeye çalışacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mass şöyle konuştu.

“Hala önlerinde toplanması gereken çok sayıda puan var, ama Lewis’in işleri buraya getirdikten sonra kaybedeceğini düşünmüyorum.

“Sebastian Malezya’da harika bir iş yapmasına rağmen bu onun için yeterli olmadı. Yine de şampiyon olmak istiyorsa Japonya’da kesinlikle kazanması gerekiyor.

“Bu pist onlara biraz daha uyuyor ve az bir farkla da olsa Mercedes’in önünde olacaklarını düşünüyorum. Aynı şekilde Brezilya’da da biraz avantajları olacaktır, ama diğer pistler için böyle bir durum gözükmüyor.

“Zevkli bir mücadele olacak ve neler olacağını göreceğiz. Yine de ben Lewis’i şampiyonluğa biraz daha yakın görüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.