Verstappen: Red Bull sene başına göre çok gelişti

Max Verstappen, Red Bull’un sezonun ilk bölümüne göre büyük bir ilerleme kaydettiğini ve son yarışlarda daha güçlü olacaklarını söyledi.

Verstappen: Red Bull sene başına göre çok gelişti Formula1

Malezya Gp’sinde Lewis Hamilton’ı pist üstünde geçerek zafere ulaşan Hollandalı pilot, araçta artık daha rahat olduğunu ve tempo olarak da öndeki iki takımla oldukça benzer işler yaptıklarını ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstapen şöyle konuştu.

“Sezonun başına göre kesinlikle farklı bir araçla yarışıyor gibiyim. Özellikle denge artık çok daha iyi ve pist üstünde daha rahat durabiliyoruz.

“Tabii ki doğru ayarları bulmak hiç kolay olmuyor. Newey ve mühendisler bu konuda oldukça çok çalışıp harika bir iş yapmayı başardılar.

“Her yarışın ardından Newey bizimle konuşup araç hakkında bilgi alıyor ve eksik yönler üzerinde çalışıp bir sonraki yarış için bize daha iyi bir araç vermeye çalışıyor. Onun katkısı oldukça fazla ve umarım kalan 5 yarışta da Ferrari ile Mercedes’i zorlamaya devam edebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.