Perez hastalığını atlattı

Malezya’da virüs kapan ve midesinde sorun olan Sergio Perez’in Japonya Gp’si öncesinde bu rahatsızlığından tamamen kurtulduğu açıklandı.

Perez hastalığını atlattı Formula1

Force India pilotu yarışın ardından bir ara çekilmeyi düşündüğünü söylemiş ve kendisi adına çok zor bir hafta sonunu geride bıraktığını belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Sıralama turlarında rahatsızlığım başladı ve biter bitmez tuvalete koşmak zorunda kalmıştım. Ondan sonraki zaman benim için hiç kolay değildi.

“Şimdi bu virüsten kurtuldum ve bir sonraki Japonya Gp’sine tam olarak hazırım. Umarım güzel bir sonuç alır ve takıma katkı sağlayabilirim.

“Bu sezon 4.’lük anlamında işler istediğimiz gibi gidiyor, ama 2018 çok daha zorlu geçecektir. Yine de takımlar şampiyonasında 4.’lüğün en büyük favorisi olacağımızı düşünüyorum.

“Gelecek sezonun aracı üstünde uzun süredir çalışıyoruz ve 2017’ye göre çok daha rekabetçi olmak istiyoruz. Umarım işler istediğimiz gibi gider.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.