Vettel: Suzuka’da bu sezon rekabetçi olabiliriz

Sebastian Vetel son iki yılda çok iyi sonuçlar alamadığı Japonya Gp’sinde bu sezon daha iyi bir iş yapacaklarına inandığını söyledi.

Vettel: Suzuka’da bu sezon rekabetçi olabiliriz Formula1

Geçen seneki yarışa 6.sıradan başlayan ve 4.olan Alman pilot en hızlı turu atmayı da başarmıştı.

Hafta sonundaki yarışla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Son bir iki yıldır burada iyi bir sonuç alamıyoruz, ama bu sene daha rekabetçiyiz ve bunu sonuç da yansıtmak istiyoruz.

“Güçlü bir paketimiz var ve 5 yarış şampiyona için oldukça fazla. Bu yüzden herhangi bir karamsarlığa düşmenin sırası değil.

“Elimize şanslar geçecektir ve bunları kullanmaya hazır olmalıyız. Son iki yarışta çok değerli puanlar kaybettik, ama motor sporlarında bunlar oluyor ve yapabileceğimiz bir şey yok.

“Hala geliştirmemiz gereken bazı yönler var ve bunların üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Büyük resme baktığımızda bu sene başardıklarımızdan ötürü mutluyuz, ama hala hiçbir şey bitmiş değil.

“En azından Malezya’nın ardından vites kutusunun iyi olduğunu öğrendik ve bu mutluluk verici. Umarım Japonya’da kazanıp sonraki yarışlara daha umutlu gidebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.