Hamilton: Tekrar yarışmaya hazırım

Lewis Hamilton kendileri adına kötü geçen Malezya Gp’sinin ardından her şeyin normale döndüğünü ve tekrar yarışmaya hazır olduklarını söyledi.

Hamilton: Tekrar yarışmaya hazırım Formula1

Sepang’da hız olarak Ferrari ve Red Bull’un gerisinde kalan Alman takımı, Hamilton ile 2.olruken, Bottas son sıradan gelen Vettel’e geçilip 5.sıranın sahibi olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Araç burada Malezya’ya göre çok daha iyi durumda ve her şeyin normale döndüğünü söyleyebilirim.

“Genel olarak değişik bir gün oldu. En azından ilk antremanlar kuru zeminde gerçekleştiği için mutluyum. Bu sayede çok sayıda önemli veri toplamış olduk.

“İkinci seansta çok fazla yağmur vardı, ama yine de aracın bu şartlarda nasıl olduğunu görmek için piste çıktık. Malezya’ya göre yağmurda yol tutuş çok daha iyiydi.

“Buradaki seyircilere de teşekkür etmek gerekiyor. Yağmura rağmen çok sayıda insan bizi desteklemeyi sürdürdü. Umarım yarın ve Pazar günü de iyi bir iş yapıp onları mutlu edebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.