Raikkonen: Araç oldukça iyi duruyor

Kimi Raikkonen Japonya Gp’si antremanlarında araçtan memnun olduğunu ve hız olarak rakiplerinden bir eksikleri olmadığını söyledi.

Raikkonen: Araç oldukça iyi duruyor Formula1

İlk antremanları lider Vettel’in yaklaşık yarım saniye gerisinde noktalayan Fin pilot, yoğun yağmur altında geçen ikinci antremanlarda ise zaman turu atmamıştı.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Öğleden sonra böyle bir hava durumu olacağını biliyorduk ve bu yüzden çok şaşırdığımızı söyleyemem.

“Kuru zeminde attığımız turlarda oldukça rekabetçiydik ve araç çok iyi bir performans sergiledi. Islak zeminle ilgili henüz bir bilgimiz yok, ama her şartta güçlü olduğumuza eminim.

“Eğer yarın hava yine bu şekilde yağmurlu olursa sabah antremanında piste çıkıp lastikleri deneyeceğiz. Bu sayede elimizde biraz veri de olacak.

“Genel olarak değerlendirdiğimizde güzel bir gündü ve şimdi elimizdeki verileri en iyi şekilde kontrol edip yarına hazır olmaya çalışacağız. Kötü geçen son birkaç yarışın ardından artık güzel bir sonuç almak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.