Ricciardo: Buradaki en iyi takım değiliz

Daniel Ricciardo geçen haftaki Malezya Gp’sinin ardından burada o kadar güçlü olmadıklarını ve Ferrari ile Mercedes’in gerisinde kaldıklarını söyledi.

Ricciardo: Buradaki en iyi takım değiliz Formula1

Kuru zeminde gerçekleşen ilk antremanları lider Vettel’in 0.375 saniye gerisinde 3.sırada noktalayan Avustralyalı pilot, ikinci antreman seansında ise zaman turu atmamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Sezon başına göre daha iyiye gittiğimiz doğru, ama burada hala en güçlü takım değiliz ve geliştirmemiz gereken noktalar var.

“İyi bir aracımız var, fakat downforce eksiğimiz burada bize önemli bir sıkıntı yaratabilir. Bu yüzden şu an rakiplerimizin gerisindeyiz.

“Ferrari yumuşak lastiklerle ne kadar hızlı olduğunu ilk antremanlarda gösterdi. Mercedes’in de yine cumartesi günü performansını arttıracağını düşünüyorum. Bizim ise çok geliştirebileceğimiz bir şey yok. Sene başından beri iki takım da sıralamalarda çok farklı bir yapıya bürünüyor.

“Yarının yağmurlu olmasını bekliyoruz. Bu bizim için bir şans olabilir. Yarışın ise kuru zeminde gerçekleşmesini bekliyoruz. Umarım buradan beklediğimizden fazlasını çıkarabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.